Jméno pro dívku Talulla

Jméno Talulla je českého původu a jeho význam je „paní hojnosti“. Patří mezi méně častá jména, ale stále si udržuje svou popularitu. Talulla se vyskytuje v keltské kultuře a přináší s sebou energii mystična a tajemna. Je to zajímavé a exotické jméno, které může být pro novorozence skvělou volbou.

Původ

keltský

Význam

Význam jména Talulla je „paní hojnosti“. Toto jméno představuje sílu a prosperitu. Talulla symbolizuje přítomnost hojnosti ve životě a dává pocit bohatství a blahobytu.

Slavní nositelé

Talulla Demetriou

Talulla Demetriou je mladá britská herečka, která se proslavila rolí v televizním seriálu What We Do in the Shadows. Její talent a charizma ji rychle katapultovaly do centra pozornosti a stala se jednou z nejsledovanějších mladých hereček.

Talulla Henning

Talulla Henning je kanadská umělkyně a ilustrátorka. Je známá svými půvabnými a barevnými ilustracemi, které se objevují v mnoha knihách a časopisech po celém světě. Její práce má vliv na mnoho umělců a inspiruje mnoho mladých talentů.

Talulla Willis

Talulla Willis je americká herečka a modelka. Je dcerou herečky Demi Moore a herce Bruce Willise. Talulla se prosadila jako modelka a také se objevila ve filmu The Whole Ten Yards. Její charisma a šarm ji rychle dostaly mezi nejznámější celebrity své generace.

Talulla Rideout

Talulla Rideout je talentovaná americká zpěvačka a herečka. Její hlas je slyšet ve mnoha známých animovaných filmech, jako je Příběh hraček 3 a Frozen. Její umění a talent ji učinily jednou z nejžádanějších hollywoodských dětských hvězd.

Talulla Rising

Talulla Rising je román od Glena Duncana. Tento knižní bestseller sleduje příběh mladé ženy Talully, která se musí vypořádat s přeměnou v upíra. Její boj o přežití a hledání identity posouvá čtenáře do světa temnoty a napětí.

Další podobná jména

Norene , Kaelyn , Gvendolina , Fiona , Riona , Tristana , Avelina , Mallys , Glenda , Kaelin

Reklama

Tipy a zajímavosti o jménech

Kdo vymyslel příjmení?

Dědičnost příjmení (podle otcovské linie) byla zavedena císařským patentem Josefa II. v roce 1780. I přes toto nařízení nemanželské děti běžně nadále přijímaly příjmení svých matek. Příjmení v té době vznikala z různých zdrojů, včetně příjmů, přezdívek, jmen odvozených od původu předků, křestních jmen předků nebo takzvaného jména podle chalupy.